Budowa rurociągów

Specjalizujemy się w budowie rurociągów z zastosowaniem nowoczesnych metod i technologii, zgodnie z przedstawionym projektem. Kompleksowo podchodzimy do powierzonych nam zadań, dostarczając niezbędne elementy instalacji oraz maszyny. Naszą domeną są również bezwykopowe renowacje rurociągów oraz wykonywanie przewiertów horyzontalnych, będących alternatywą dla tradycyjnych wykopów na silnie zurbanizowanych obszarach.

Każda budowa rurociągu jest przez nas realizowana zgodnie z powierzoną dokumentacją techniczną oraz izometryczną. Jeśli zachodzi taka potrzeba, jesteśmy w stanie opracować własny projekt, dostosowany do indywidualnych wymogów inwestora.

Stosowane przez nas technologie bezwykopowe pozwalają przeprowadzać montaż i konserwację sieci bez konieczności ingerowania w istniejącą zabudowę oraz infrastrukturę, co wymiernie skraca czas oraz obniża koszty całej inwestycji. Decyzja o wyborze sposobu montażu lub renowacji rurociągu uzależniana jest m.in. od ciśnienia wewnątrz instalacji, temperatury przesyłanego medium, jego właściwości chemicznych i fizycznych, a także projektowanej wydajności przesyłowej. Uwzględniając te oraz wiele innych parametrów, zapewniamy realizację rurociągów z:

– tworzyw termoplastycznych (PE, PP, PVC, PVDF),

– materiałów kompozytowych (PE/PE, PP/TWS),

– stali tradycyjnej oraz stali nierdzewnej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku przesyłu substancji o szczególnym poziomie szkodliwości dla środowiska wodnego, wymagana jest budowa rurociągów dwuściennych, które również wykonujemy, podobnie jak rurociągi ciśnieniowe, a także inne konstrukcje o specjalistycznym przeznaczeniu. Stosowana przy realizacji projektów armatura oraz pozostałe akcesoria to sprawdzony asortyment, dostarczany przez renomowanych producentów, co przekłada się na najwyższą jakość i ponadprzeciętną trwałość każdej inwestycji.

Przewierty horyzontalne sterowane

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i wydajnych wiertnic jesteśmy w stanie wykonać dowolną usługę w zakresie przewiertów horyzontalnych sterowanych, stanowiących nowoczesną metodę bezwykopowej renowacji rurociągów oraz ich montażu.

Realizowane przez nas przewierty kierunkowe umożliwiają montaż rurociągu na dowolnej odległości, zarówno pod infrastrukturą zlokalizowaną pod ziemią (sieci kanalizacyjne, kable energetyczne), jak i na powierzchni (drogi, tory kolejowe, instalacje transformatorowe). Wykwalifikowana kadra oraz nowoczesny park maszynowy to gwarancja profesjonalnej, stworzonej zgodnie z projektem inwestycji oraz przewiertów o maksymalnej długości nawet do 300 mb.

Czym są bezwykopowe przewierty sterowane?

Technologia określana po angielsku jako Horizontal Directional Drilling (HDD) zalicza się do metod bezwykopowych i polega na prowadzeniu poziomego sterowanego przewiertu na określonym odcinku. Zastosowanie najnowocześniejszych metod pomiarowych oraz geolokalizacyjnych pozwala wykonywać przewierty horyzontalne z maksymalną precyzją, o parametrach w pełni pokrywających się ze specyfikacją techniczną oraz rysunkiem projektowym.

Realizowane przez naszą firmę horyzontalne przewierty sterowane sprawdzą się:

– na silnie zurbanizowanych obszarach, gdzie nie jest możliwie wykorzystanie tradycyjnych metod montażu lub renowacji rurociągu ze względu na istniejącą infrastrukturę,

– przy realizowaniu inwestycji na terenach o szczególnych walorach przyrodniczych lub krajobrazowych, które nie powinny zostać naruszone,

– na terenach charakteryzujących się szczególnym zagęszczeniem sieci wodociągowych oraz sanitarnych, a także linii telekomunikacyjnych czy elektrycznych,

– w rejonie ruchliwych dróg, torów kolejowych, węzłów komunikacyjnych i innych,

– przy pokonywaniu wzniesień oraz na obszarach górskich.

Horyzontalne przewierty sterowane – 5 etapów realizacji inwestycji

  1. Projekt techniczny przebiegu rurociągu i wyznaczenie punktu wyjściowego.
  2. Wybór optymalnej technologii wykonania przewiertu horyzontalnego.
  3. Przygotowanie terenu stosowanie do wybranej metody wiercenia.
  4. Wykonanie przewiertu (wiercenie pilotowe, rozwiercanie powrotne).
  5. Montaż rurociągu i przywrócenie terenu do stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji.

Wbijanie rur stalowych

Szeroka gama proponowanych rzez nas usług i prac ziemnych obejmuje również ramming, czyli wbijanie rur stalowych z wykorzystaniem specjalnych urządzeń pneumatycznych. Urobek zbiera się wewnątrz wbijanej rury, a następnie jest on wydobywany metodą hydrodynamicznego czyszczenia lub pneumatycznie. Przebijak w trakcie wykonania pracy nie przemieszcza się w gruncie. Kolejne odcinki rur łączone są ze sobą za pomocą spawania. Jednorazowo, przy użyciu tej metody możliwa jest budowa rurociągu o długości od 20 do 50 metrów, w zależności od średnicy wbijanej rury.

Bezwykopowa renowacja rurociągów

Oferujemy nowoczesne, bezwykopowe metody renowacji rurociągów metodą krakingu, znaną jako metoda wyburzeniowa. Polega ona na kruszeniu starego kanału z jednoczesnym poszerzeniem przestrzeni. Elementy starej sieci wciskane są w grunt za pomocą głowicy, która równocześnie wciąga do otworu nowy element. Kraking umożliwia również wzmocnienie rurociągu oraz jego zabezpieczenie przed zjawiskiem karbowania i pękaniem, dzięki zastosowaniu okładzin z rury segmentowej PE lub PVC.

Zalety krakingu

Ta popularna i niezwykle efektywna bezwykopowa renowacja rurociągów jest przez nas realizowana z użyciem nowoczesnego sprzętu, co pozwala jeszcze precyzyjniej dopasować parametry modernizacji do wymogów inwestora oraz rodzaju i skali awarii. Proces umożliwia wykonanie nowego kanału o średnicy odpowiadającej staremu przewiertowi lub większej. Niewielka długość stosowanych modułów rurowych pozwala na ich łączenie wewnątrz studni, co eliminuje konieczność wykonywania dodatkowych wykopów.

Budowa rurociągu – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas startowania w przetargach oraz realizacji różnorodnych inwestycji na budowę i renowację rurociągów czynią naszą firmę stabilnym, godnym zaufania partnerem. Nasi klienci, do których zaliczają się zarówno instytucje publiczne i samorządowe, jak i przedsiębiorstwa prywatne z wielu branż, doceniają terminowość, precyzję oraz zastosowanie nowoczesnych technologii, przekładających się na wysoką jakość świadczonych usług. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących realizowanych przez nas bezwykopowych metod renowacji rurociągów, ich budowy oraz modernizacji.

Dlaczego warto nam zaufać?

Wysoka jakość usług

Wszystkie bezwykopowe metody renowacji rurociągów realizujemy w sposób zgodny z wymaganiami inwestorów, przy użyciu niezawodnych technologii i najwyższej jakości materiałów.

 Własny park maszynowy

Dysponujemy wszelkimi niezbędnymi urządzeniami wiertniczymi, co pozwala nam realizować inwestycje sprawnie i w krótszym czasie.

 Przystępne ceny usług

Proponujemy elastyczny cennik oraz indywidualne podejście do klienta, zapewniając ceny dopasowane do charakteru oraz zakresu wykonywanych prac.

Szybkie terminy realizacji

Doświadczenie pozwala nam realizować horyzontalne przewierty sterowane oraz wykonywać montaż rurociągów w możliwie najszybszym czasie, z zachowaniem najwyższej jakości.