Hurtownia

Sieci instalacji wodnej i kanalizacyjnej muszą być szczelne i hermetyczne. Tylko wówczas istnieje pewność, że będą dobrze i bezawaryjnie służyły przez wiele lat. Żeby jednak stworzyć taką sieć potrzebny będzie dobry projekt, solidny wykonawca i wysokiej jakości akcesoria sanitarne i kanalizacyjne.

Materiały sanitarne i kanalizacyjne w hurtowni RABA

Hurtownia wodociągowa RABA ma w swojej ofercie produkty wysokiej jakości przeznaczone do tworzenia profesjonalnych sieci wodnych i kanalizacyjnych. Produkty pochodzą od znanych i cenionych dostawców, co także zapewnia ich wysoką jakość. Wszystkie elementy są przygotowane z myślą o warunkach, w jakich będą wykorzystywane. Są odporne na działanie lekkich środków chemicznych, wysokich temperatur czy wody o znacznym ciśnieniu. Ponadto wysoka jakość głównie rur z tworzywa sztucznego zapobiega degradacji i zapychaniu przewodów wewnątrz.

Oferta hurtowni sanitarnej RABA jest kompleksowa, czyli pozwala na stworzenie sieci od początku do końca. Stale poszerzamy naszą ofertę, odpowiadając na zapotrzebowanie naszych stałych klientów. Jesteśmy w stanie zrealizować także nietypowe zamówienia. Jeśli przy tworzeniu projektu lub w czasie budowy instalacji potrzebny będzie nietypowy element, jesteśmy w stanie dostarczyć go pomimo braku w naszej ofercie.

Asortyment hurtowni sanitarnej

Asortyment naszej hurtowni wodno-kanalizacyjnej przygotowany jest z myślą o wszystkich wykonawcach. Odpowiednie produkty znajdą tu przedstawiciele firm instalacyjnych, którzy mogą zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne akcesoria. Ponadto asortyment zadowoli osoby, które chcą samodzielnie wykonać przyłącze lub rozbudować je. W przypadku awarii, czy uszkodzenia sieci można nabyć u nas materiały sanitarne do wymiany za zniszczone elementy. Nasza hurtownia wodociągowa oferuje elementy pozwalające na wykonanie dowolnych sieci związanych z doprowadzeniem wody i odprowadzeniem ścieków.

Sieci wodne 

Instalacja doprowadzenia wody użytkowej jest jedną z najpopularniejszych i stosowaną we wszystkich obiektach. Stosuje się ją nie tylko w domach mieszkalnych, ale także obiektach usługowych, handlowych czy produkcyjnych. Sieci mogą doprowadzać wodę do łazienek, łaźni i innych obiektów związanych z czynnościami higienicznymi. Często woda ma charakter bardziej użytkowy i nie jest konieczne prowadzenie sieci całkowicie sterylnych.

Nasza hurtownia sanitarna oferuje przewody o niewielkiej średnicy, które można rozprowadzać po powierzchni obiektu. Znajdują się tu zarówno akcesoria stalowe, przeznaczone do wody użytkowej, jak i wykonane z tworzyw sztucznych. W zależności od średnicy rur przyłączeniowych, w hurtowni instalacyjno-sanitarnej można wybrać odpowiednie złączki, kolanka, nyple czy zawory. Oferujemy także przejściówki pomiędzy różnymi średnicami i inne specjalistyczne materiały sanitarne.

Sieci kanalizacyjne

Pobrana woda użytkowa musi być odprowadzona z budynku. W zależności od lokalizacji obiektu ścieki trafiają do miejskich sieci odprowadzania nieczystości, szamba albo przydomowej oczyszczalni. Niezależnie od tego, konieczne jest wyprowadzenie ich z budynku szczelnymi i w pełni drożnymi systemami sanitarnymi. Wszystkie instalacje dzieli się na wewnętrzne, prowadzone w pionach wewnątrz budynku i zewnętrzne. Asortyment hurtownia kanalizacyjnej zawiera elementy potrzebne do każdej z nich.

Rury potrzebne do odprowadzania nieczystości hurtownia kanalizacyjna RABA także ma w swojej ofercie. Najczęściej są to akcesoria wykonane z różnych tworzyw sztucznych. W hurtowni wodno-kanalizacyjnej można znaleźć zarówno rury do odprowadzania zimnej wody, jak i gorącej. Wykonuje się je z różnych materiałów, dlatego konieczne jest sumienne zaplanowanie instalacji. Podobnie jak w przypadku sieci wodnej, tu także można dobierać niezbędne akcesoria. Poza złączami, przejściówkami średnicy czy kolanami, w odpowiednim miejscu sieci trzeba umieścić wizjery i odpowietrzniki.

Sieci odprowadzenia wody deszczowej

Nie tylko ścieki komunalne są odprowadzane z budynku. Drugą instalację stanowi sieć odprowadzania deszczówki. Woda deszczowa gromadzi się na połaci dachu i odprowadzana jest do rynien spustowych. Wszystkie poprzeczne konstrukcje ulokowane wokół połaci i pionowe prowadzące wzdłuż budynku to instalacja zewnętrzna. Jednak deszczówka dalej prowadzona jest do naturalnych cieków, sieci burzowych lub osadników. Do tego wykorzystuje się sieć podziemną, która stanowi przedłużenie rynien spustowych.

Hurtownia wodociągowa oferuje asortyment pozwalający na wykonanie obu części sieci i ich szczelne połączenie. Zróżnicowana sieć potrzebuje rozmaitych materiałów sanitarnych o kilku średnicach. W naszym asortymencie znajdują się przejścia w kilku wariantach, łączniki i kolana. Można znaleźć także wyczystki i studzienki rewizyjne.

Akcesoria i usługi konieczne przy budowie rurociągów

Prowadzenie sieci wodociągowej czy kanalizacyjnej w nowym obiekcie jest stosunkowo łatwe. Wykonuje się roboty ziemne, podczas których układane są rurociągi. Nieco więcej problemu może stanowić układanie rur w obszarach miejskich czy naprawa istniejących. Hurtownia instalacyjno-sanitarna RABA w tym zakresie oferuje akcesoria do wykonywania przewiertów horyzontalnych. Z ich pomocą można wykonywać przewierty pod drogą, budynkiem czy naturalnymi przeszkodami. Sprawdzą się także przy prowadzeniu instalacji w sąsiedztwie już istniejącej.

Dlaczego warto skorzystać z oferty hurtowni wodno-kanalizacyjnej RABA?

Bogaty asortyment, który kompleksowo zaspokaja zapotrzebowanie instalatorów to nie jedyny argument za tym, żeby skorzystać z hurtowni sanitarnej. Jesteśmy w stanie zrealizować nawet bardzo obszerne zamówienia na akcesoria potrzebne przy dużych budowach. Z naszych usług korzystali już specjaliści pracujących przy wielorodzinnych obiektach mieszkalnych, przemysłowych czy pracujący na zlecenie instytucji publicznych. Daje nam to bogate doświadczenie w logistycznym rozwiązaniu problemów dostaw.

Nasza hurtownia kanalizacyjna nastawiona jest także na szeroką współpracę z klientami, również prywatnymi. Jesteśmy w stanie porozumieć się w zakresie prowadzenia dostaw bezpośrednio na plac budowy. Wykazujemy się otwartością, jeśli chodzi o terminy czy rozłożenie zamówienia na kilka dostaw. W obu naszych punktach obsługi klienta pracują osoby kompetentne, dobrze znające branżę. W naszej hurtowni instalacyjno-sanitarnej można liczyć także na fachowe doradztwo w zakresie asortymentu i niezbędnych części sieci.

Dodatkowym argumentem za zakupem u nas materiałów sanitarnych są przystępne ceny. Większość produktów nie tylko jest znacznie tańsza niż w popularnych marketach budowlanych, ale także często mamy lepszą cenę od okolicznych hurtowni! Choć różnice w cenie mogą wydawać się niewielkie, przy budowie dużych sieci czy instalacjach prowadzonych na rozległych budynkach korzyści będą wymierne. Co ważne, stali klienci naszej hurtowni wodno-kanalizacyjnej mogą liczyć na dodatkowe rabaty. Są one ustalane indywidualnie i dopasowane do wielkości zamówienia.