Sieci i przyłącza kanalizacji sanitarnych

Nie wszystkie lokalne przedsiębiorstwa wodociągowe świadczą usługę przyłączania budynku do sieci kanalizacyjnej. Wobec tego należy zwrócić się po fachową pomoc w tej dziedzinie. Proponowana przez nas budowa sieci kanalizacyjnych spełnia wszystkie wymagania higieniczno-sanitarne, a przy okazji zapewnia trwałe konstrukcje. W efekcie sieć działa poprawnie przez dekady, a jej użytkownicy nie muszą przejmować się potencjalnymi awariami.

Dlaczego warto zdecydować się na przyłącze kanalizacji sanitarnej?

Zbyt duża odległość od sieci lub inne problemy związane z budową przyłącza może zniechęcać inwestorów do podjęcia decyzji o podłączeniu obiektu. Alternatywnym rozwiązaniem są np. szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jednak standardowe sieci kanalizacyjne mają wiele zalet, które przemawiają na ich korzyść. Wymienić należy m.in. znacznie bezpieczniejszy odpływ zużytej wody, wygodę użytkowania oraz zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że sieci kanalizacyjno sanitarne należą do przyjaznych środowisku rozwiązań.

Najważniejszą kwestią pozostają jednak oszczędności. Szacunki nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Przyłącze kanalizacyjne może być nawet trzykrotnie tańsze w użytkowaniu. Dla przykładu odprowadzenie zużytej wody do szamba w czteroosobowym domu kosztuje ok. 15 zł za metr sześcienny miesięcznie. Przyłącza sanitarne obniżają ten koszt do mniej niż 6 zł.

Kolejną zaletą jest poprawa jakości życia mieszkańców budynku. Profesjonalnie wykonane przyłącze kanalizacji sanitarnej nie stwarza żadnego zagrożenia, a także oddala problem pojawienia się nieprzyjemnego zapachu, co jest dość częstym problemem nawet w ekologicznych szambach.

Jak wygląda procedura wykonania sieci kanalizacyjno sanitarnej?

W zależności od gminy wykonanie takiej sieci może się różnić, ale jedynie w szczegółach. Ogółem jednak jest taka sama w całej Polsce i składa się z wielu etapów. Ponieważ przyłącze do kanalizacji wymaga znajomości wszystkich formalności oraz dopełnienia ustawowych obowiązków, łatwo o popełnienie błędu. W związku z tym przejmujemy na siebie wszystkie zadania związane z kontaktem z lokalnymi instytucjami, uzyskiwaniem pozwoleń czy pisaniem wniosków. Dzięki temu klienci oszczędzają czas oraz unikają stresu związanego z dopilnowaniem formalności.

Jak długo trzeba czekać na w pełni funkcjonalne przyłącze kanalizacyjne?

Jedną z głównych zalet naszej firmy jest terminowość. Wiąże się to w naturalny sposób z szybką realizacją. Sieci kanalizacyjne powstają tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Trzeba przy tym pamiętać, że wymagają one dość poważnej ingerencji w okoliczny teren. Prac budowlanych oraz projektowych nie da się przyspieszyć bez uszczerbku na bezpieczeństwie konstrukcji czy obiektu. Pod tym względem nie idziemy na żadne kompromisy. Niemniej wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe, stosujemy nowoczesne rozwiązania do skrócenia czasu oczekiwania. Termin zawsze uzgadniamy z klientami już na samym początku współpracy.

Rozbudowany park maszynowy do budowy sieci kanalizacyjnych

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem uznanych marek. To bezpośrednio przekłada się na jakość oferowanych przez nas usług. Budowa sieci kanalizacyjnych sanitarnych jest też dzięki temu krótsza. Nie musimy bowiem polegać na podwykonawcach. Wśród ciężkiego sprzętu znajdują się koparki, wiertnice, wywrotki, transportowe samochody ciężarowe i inne. To wszystko, czego potrzebują profesjonalne przyłącza sanitarne.

Ponadto mamy dostęp do fachowego sprzętu drobnego. Przydaje się on do precyzyjnych robót, które są niezbędne do wykonania przyłącza kanalizacji sanitarnej. Wobec tego możemy podjąć się realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Z chęcią zrealizujemy przyłącze w miejscach, które inne przedsiębiorstwa nie byłyby w stanie zagospodarować. Wszystko możliwe jest właśnie dzięki rozbudowanemu parkowi maszynowemu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowników.

Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu przyłączy wodno kanalizacyjnych

Nawet najlepszy sprzęt jest bezużyteczny, jeśli ktoś nie potrafi się go obsługiwać. Dlatego przyłącze do kanalizacji powinno powstawać pod czujnym okiem inżynierów oraz pracowników budowlanych. Nasza kadra składa się wyłącznie z najlepszych specjalistów w swojej branży, którzy doskonale znają sieci kanalizacyjno sanitarne od strony teoretycznej i praktycznej. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędu jest właściwie zerowe. Dowodem jest rzesza zadowolonych klientów naszej firmy, która funkcjonuje na rynku już od 1991 roku.

Pracownicy RABA kierują się przede wszystkim dobrem klienta. Oznacza to minimalizację kosztów wykonania i korzystanie z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań oraz materiałów. W ten sposób przyłącze wodno kanalizacyjne spełnia nawet najbardziej rygorystyczne normy.

Kompleksowe podejście do przyłączy sanitarnych

Zajmujemy się wszystkim, co jest związane z branżą wodno-kanalizacyjną. Dlatego nasi klienci nie muszą szukać kilku firm, które zajęłyby się realizacją poszczególnych projektów w ramach stworzenia przyłącza. Realizujemy zlecenie od samego początku aż do końca. Oznacza to, że zaprojektujemy przyłącze kanalizacyjne, zdobędziemy niezbędne pozwolenia, sporządzimy mapę geodezyjną, zamówimy potrzebne materiały, zbudujemy sieć i przetestujemy jej działanie. To najlepszy możliwy sposób na to, aby stworzyć wydajne, dobrej jakości i niezwykle trwałe przyłącze kanalizacji sanitarnej. To z kolei jest jednym z warunków do tego, aby utrzymać budynek w należytej czystości.

Jesteśmy ekspertami w naszej dziedzinie, dlatego służymy też fachowym doradztwem. Z przyjemnością przedstawimy najlepsze rozwiązania, które znalazły swoje zastosowanie na całym świecie. Można więc być pewnym ich skuteczności.

Przyłącze do kanalizacji w dobrej cenie

Koszt budowy różni się w zależności od wielu czynników. Wpływ ma również miejsce wykonania zlecenia, ponieważ gminy mogą mieć zupełnie inne cenniki. Przy wycenie bierzemy pod uwagę m.in. projekt przyłącza kanalizacji sanitarnej, stworzenie niezbędnej do zaplanowania instalacji mapy, inwentaryzację geodezyjną czy koszt zajęcia pasa drogowego. Do tego dochodzi jeszcze cena samego wykonania. To właśnie w tej kwestii mamy największy wpływ na ograniczenie wydatków. Dlatego możemy zagwarantować bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Budowa sieci kanalizacyjnych w naszym wykonaniu jest nie tylko w pełni profesjonalna, ale też nie obciąża domowego czy firmowego budżetu. Można się o tym przekonać po przejrzeniu wystawionych nam referencji. Klienci docenili nasz wkład w rozbudowę lokalnej infrastruktury. Mamy nadzieję, że dołączą Państwo do grona osób zadowolonych z oferty firmy RABA.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w sprawie przyłącza kanalizacji sanitarnej. Nasi przedstawiciele są do Państwa usług – odpowiedzą na każde pytanie, a nawet doradzą najkorzystniejsze z punktu widzenia klienta rozwiązania. Przy okazji przygotują wstępną wycenę zlecenia. Zachęcamy do skorzystania z naszego wieloletniego doświadczenia w zakresie przyłączy wodno kanalizacyjnych.